facebook instagram mail
Objednávka destilátů
Přijďte na prohlídku destilérky s degustací

Výroba

S

Ovocné destiláty se opírají o zkušenosti, které známe z Moravy, kde se pálí velmi kvalitní hruškovice, slivovice a další. Fermentace kvasu je hlídaná a řízená v nerezových kvasných tancích.

Pro pálení ovocných destilátů a zároveň whisky jsme technicky přizpůsobili destilační kolonu a dóm lihových par. I zde je kvalita destilace postavena na důkladné kontrole procesu.

Whisky ze Svachovky

Příběh raritní whisky ze Svachovky se stále ještě píše, ale nescházíme z cesty a spějeme k epilogu. Pro zkušenosti jsme jezdili do Skotska. Rmut si připravujeme podle přesné receptury v našem pivovaru GLOKNER. Technologicky zachoáváme skotskou cestu výroby - dvoukolový systém pálení. Sudy pro zrání whisky jsou originální od Jack Daniels z Tennessee, sherry a portského vína. Sklep je propojen se starou studnou. Zůstal zachován z přelomu 18. a 19. století a je v něm úžasná přirozená vlhkost. Tam naše whisky zraje. Speciální slady na whisky jsme dovezli z Německa. Vypálili jsme také exkluzivní edici z extrémně nakuřovaného slau přímo ze Skotska.

Těšíme se na výsledek. Směle označujeme naši whisky craft/řemeslnou. Po roce jsme velmi mladý destilát ochutnali a vyvíjí se správným směrem. Optimismus nám dodal i hlavní manažer destilérie Old Pulteney ze Skotska, který byl naší mladou whisky nadšen. V samém závěru tedy budeme mít single malt, smoke a ...?

Moc bychom si přáli vtáhnout také vás do děje našeho příběhu. Předat vám alespoň část zapálení, víry a touhy po splnění jednoho bláznivého snu. Buďte s námi u toho!

V roce 2021 jsme dostali krásný vánoční dárek, skvělé hodnocení v aktuálním vydání WHISKY BIBLE! Na edici Pineau des Charentes 51,9% asi opravdu něco bude a dělá nám radost, že je skvěle hodnocená jak u českých whiskařů, tak i ve Skotsku! Získat za takto mladou whisky 94 bodů je super!


Na závěr roku 2017 jsme vydali exkluzivní limitovanou edici 217 lahví mladého destilátu, tedy ještě ne whisky, ale... už tu téměř je! Tyto vzorky z předem určených sudů dají nahlédnout, kudy se ubíráme a jaká ta naše první asi bude. Koupí tohoto unikátu máte jedinečnou možnost stát se s námi součástí historie destilérky Svach.

Věříme, že potěšíme znalce, sběratele, fanoušky a vůbec všechny, kteří s námi chtějí sdílet a psát náš příběh.

 

 

Parkoviště v centru
Českého Krumlova
Prožijte svatbu snů
ve Svachovce
Svatební průvodce 2023 v PDF

SILVESTR 2023

09. 11. 2023
256061451_266388045450891_4892890297078341361_n

Závratnou rychlostí se nám přiblížil konec roku a již zbývají poslední pokoje na Silvestra, tak neváhejte a rezervujte...

Hotel Lázně Restaurace Firemní akce

Svachova Lhotka 1
382 32 Mirkovice

Recepce: +420 774 499 812
Restaurace: +420 602 484 468

instagram mail
info@svachovka.cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace

Bylo vám už 18 let ?

Vstup na tyto stránky je povolen pouze osobám starším 18 let.

Working...